Bizonyára a legtöbb horgász találkozott már a fejlámpák különféle változataival. Kétség sem férhet hozzá, az egyik legpraktikusabb kiegészítőről van szó. A vaksötét éjszakában, a legrosszabb látási viszonyok közepette érezzük és tapasztaljuk nap, mint nap a nélkülözhetetlenségét. Legyen szó horgászatról, kempingezésről, szárazföldi, vagy vízi túrázásról, ennek az eszköznek mindig hasznát élvezhetjük. Ha velünk van, azt természetesnek vesszük, ha nincs, azt pedig pótolhatatlan veszteségnek éljük meg.
Bíborba festette az eget az alkonyat, ha maradni akarunk a vízen, akkor bizony fényt kell csinálnunk |
Az Energo Team Outdoor családhoz tartozó, legújabb saját márkás fejlámpái - mint ahogy azt az alábbi leírásból látni fogjátok - kompaktak, gazdaságosan üzemeltethetők a LED technológiának köszönhetően óriási fénykibocsátással rendelkeznek. A lámpák a legismertebb égitestekről kapták a nevüket, mintegy szimbolizálva azt a jelenséget, hogy úgy tájékozódunk mellettük és válunk láthatóvá mi magunk is velük, mint ahogyan képesek vagyunk észlelni a bolygók univerzumbeli tündöklését innen a Földről.
A belépő kategória szereplőinél (Uranus, Mars, Jupiter) egyértelműen az egyszerű, ármérséklést szem előtt tartó gyártás és kialakítás volt jellemző. Tökéletes választás mindegyik az általános igénybevételre, tökéletesen szigetelt műanyag házuk véd az esőtől, pille könnyűek, ezért viselésük kényelmes, cseppet sem zavaró. A legegyszerűbb Outdoor mellett a Mars és az Uranus 3 db AAA típusú elemmel működik. Fejegységük tetszés szerinti szögben állítható, közelre, magunk elé, végszerelékek készítésénél, kötésnél például célszerű kihasználni a 90 fokos dönthetőséget! Gumírozott fejpántjuk tetszőlegesen állítható, viselésük kényelmes, kicsit sem zavaró, az ergonómia maximális foka érezhető!
A legkönnyebb változat jó választás az alap felhasználásra. |
A beépített lítium akkumulátor előnyeit a Jupiternél láthatjuk először. Mellékelt USB töltő segítségével tölthetjük a kompatibilis multimédiás eszközeinkről, akár laptopról, de okos telefonunk töltőjével, villás hálózati adapterével akár konnektorról is. Talán mondanom sem kell, mennyire jó, hogy nem kell a bosszantó és költséges elemcserékkel bajlódni.
A Jupiterhez már USB töltő is jár, nem kell elemcserékkel vesződni. A portól és víztől véd a házba integrált gumikorong. A töltő csatlakoztatása egyetlen pillanat és mozdulat műve. |
A kategóriaváltás az állítható fókusztávolságú, 2000 lumen fényáram leadására képes Mercury-n érezhető. Nagyon komoly felépítés jellemzi, a paraméterek magukért beszélnek. A beépített áramforrásként funkcionáló kettő darab, egyenként 5500 mAh-ás akksik nagyon sokáig képesek szolgálni a LED technológia áramellátását.
Megjelenésében éppolyan komoly a Mercury, mint a leadott teljesítményében |
A ház hátulján lévő rácsozás a magas hőtermeléssel járó technika hűtését látja el. A lencse háza és a fókuszálható test fémből készült.
A Saturn az állítható fókusz kivételével mindent tud, amit a Mercury, paraméterei, kibocsátott fényárama is megegyezik vele. 5500 mAh-s nagy teljesítményű akkumulátorai hálózatról tölthetők. Fényirányítási lehetőség tehát nincs, ellenben viszont 3 egymástól külön kapcsolható Led-et találunk a lámpán. A fő fényforrást önállóan is működtethetjük, de lehetőség van a kettő különálló kisebb erejű LED-ek bekapcsolására, igény esetén természetesen a három LED egyszerre is bekapcsolható.
Többfunkciós, zoom lehetőséggel ellátott fényvető a Venus, mely amellett, hogy hatalmas területek bevilágítására is képes, az opcióként választott kék fénnyel a legdiszkrétebb környezeti világítást érhetjük el, mivel az élőlények nem riadnak meg tőle, ezáltal a halakat sem zavarjuk.
A Venus fejlámpán racsnis zoom funkció található, így az állítás mozdulatsorát hang alapján is nyomon követhetjük. |
Lámpánk kék fényénél köthetünk, szerelhetünk anélkül, hogy a környezetünket zavarnánk. |
Talán a szúnyogirtó lehet még nagyon fontos a fejlámpán kívül fényváltás után. |
Forrás: Halmos Mihály