Horgászataim túlnyomó többségében a ragadozó halakat űzöm pergetve, azonban minden évben akad egy-két alkalom, amikor előveszem feeder botjaimat és békés halakra horgászom. Egyébként sincs sok kedve az embernek ilyen kánikulában beöltözve csörtetni a kis folyók menti áthatolhatatlan növényzetben, úgyhogy én is inkább az ernyő alatti kényelmes, de mégis aktív kikapcsolódást választottam.
Tavaly nyáron egészen augusztus első hétvégéjéig kellett várnom az év első pontyhorgászatára, ráadásul egyből egy páros horgászverseny keretében, amelyen öcsémmel 30 kiló halat fogva a második helyen végeztünk. Az eredményen felbuzdulva úgy gondoltam lesz folytatás, de a pergetés izgalma és az őszi rablóhal szezon kezdete ismét magával ragadott.
2020 egyetlen pontyhorgászata szerencsére eredményes volt számunkra.
A következő feederezésre így majdnem egy teljes esztendő elteltével kerítettem sort egy kicsi, de annál halasabb tavon. Meglehetősen kijöttem a gyakorlatból, hiszen már a szükséges feederes kellékek, kiegészítők összeszedése is sok időt vett igénybe. Kiérve a tóra a legszélesebb részt foglaltam le és a tógazda javaslatára megpróbáltam minél inkább a túlpart közelébe juttatni végszerelékemet.
Cél minél közelebb dobni a túlparthoz.
A felszerelést nem bonyolítottam túl: egy feederbot, rajta egy WIZARD SPIN II orsó, melyre a pergető horgászataim során már bevált ET POWER SPINNING 20-as monofil zsinórt tekertem. Ehhez kötöttem kb 6 méternyi fonott dobóelőkét, melyre egy 30 grammos, kissé felturbózott CARP EXPERT COMPETITION method kosarat fűztem fel. A horgokat gyakran cserélgettem a kapások gyorsaságához mérten: hol csalitüskén, hol hajszálelőkén kerültek prezentálásra a kisebb-nagyobb csalik.
Új szerepben a WIZARD SPIN II orsó.
Egyszerű method végszerelékem.
Érdemes volt a horgok méretét és a csalifelkínálás módját variálgatni.
A tó különlegessége, hogy egyáltalán nincs benne törpeharcsa, viszont a fehérhal állomány olyan bőséges, hogy etetőanyaggal lehetetlen volt horgászni, a keszegek pillanatok alatt felporszívózták a kosár tartalmát. Így többféle halas illetve édes mikropelletet nedvesítettem meg, melyet felturbóztam egy kis BENZAR SERIA METHOD MIX Green Betain kajával.
Minden ehető dolgot azonnal megtámadtak a keszegek.
A csalogatóanyag: mikropelletek keveréke egy kis Green Betain kajába panírozva.
A horgászat legnagyobb kihívása tehát az volt, hogy a rendelkezésre álló lehetőségekkel ki tudjam védeni a keszegeket meghagyva a felcsalizott horgot a pontyok számára. Több- kevesebb sikerrel ez ment is, bár sokszor hullámzó tendenciát mutatott a kapások intenzitása.
A sok keszeg után a nap első pontya egy hibátlan pikkelyes volt…
… amelyet kisebb, de annál morcosabb társa követett.
Vajon mikor húzza el valami?
A bandanagy a horgászat végén érkezett meg.
A nap csalija a METHOD SMOKE WAFTER DUMBELLS Scopex – Vajsavas változata volt.
Nagyon kellemes és eseménydús napot tölthettem el, a sok pergetés után igazi felüdülés volt ládán üldögélve pontyokra horgászni. Ezért is kedvelem annyira a method módszert, mert az intenzíven telepített tavakon kis előkészületekkel szép élményeket lehet szerezni.
Írta: Ország Bálint
Fotózta: Ország Bálint